Reklama
 • Wtorek, 29 października 2013 (11:05)

  W łagodzeniu mdłości towarzyszących m.in. migrenie, chorobom lokomocyjnym czy chemioterapii pomocne są opaski akupresurowe. Ich działanie polega na ucisku odpowiedniego punktu na nadgarstku. Aby go odnaleźć, połóżmy trzy środkowe palce prawej ręki na nadgarstku lewej dłoni. Punkt, który mamy uciskać, znajduje się pod palcem wskazującym (patrz rys.). Opaski można nosić na obydwu nadgarstkach. Plastikowa kulka na opasce uciska punkt akupunkturowy, łagodząc nudności.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 28 października 2013 (11:05)

  Po kolejny lek przeciwbólowy najczęściej sięgamy bez zastanowienia, czasem nawet pół godziny po zażyciu pierwszej tabletki. Gdy ból jest silny, niektórzy biorą kilka medykamentów jednocześnie. Nie sprawdzamy składu preparatów, nie czytamy ulotek i ostrzeżeń. A skutki mogą być poważne.

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Czwartek, 24 października 2013 (08:05)

  Ziele wrotycza maruny jest wykorzystywane w leczeniu migrenowych bólów głowy, nieregularnych krwawień miesiączkowych oraz w łagodzeniu dolegliwości związanych z reumatyzmem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 23 października 2013 (08:05)

  Gdy boli cię głowa, sięgasz po jeden z leków z ibuprofenem. Ale czy wiesz, że dwa preparaty z tą samą substancją w środku wcale nie są sobie równe?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 22 października 2013 (12:00)

  Gdy nagle zaczyna boleć mnie głowa, uciskam punkt akupunkturowy, znajdujący się pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem dłoni. Aby ból głowy ustąpił, uciskaniu tego punktu poświęcam około 10 minut. Anna z Warszawy

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 18 października 2013 (09:05)

  Kiedy boli mnie głowa, nie stosuję żadnych leków przeciwbólowych. Biorę ściereczkę, zawijam w nią kilkanaście kostek lodu i przykładam do bolącego miejsca. Trzymam ten okład przez 10-15 min. To naprawdę przynosi ulgę. List od Ireny Kowalskiej-Komki (64 l.) z Poznania

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 8 października 2013 (14:00)

  Najlepiej użyj do tego celu wody, czystej i, co ważne, neutralnej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 października 2013 (09:10)

  Lekarz dał mi skierowanie na rezonans magnetyczny głowy z podaniem środka kontrastującego. Trochę się boję, bo słyszałam, że badanie jest długie i nieprzyjemne. Na czym polega? W jaki sposób powinnam się do niego przygotować? - pyta Jolanta z Warszawy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 3 października 2013 (09:00)

  Aby zapobiegać bólom głowy, spędzajmy jak najwięcej czasu w ruchu, na świeżym powietrzu i odciążajmy napięte mięśnie karku i oczu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 3 października 2013 (09:00)

  Gdy nie ustępują, a leki przeciwbólowe nie przynoszą ulgi, zróbmy tomografię lub rezonans magnetyczny.

  Czytaj więcej Komentarzy:0