Reklama
  • Czwartek, 30 czerwca 2016 (13:05)

    Poranne bóle głowy. Jaka jest ich przyczyna?

Od kilku miesięcy niemal codziennie budzę się z dziwnym uczuciem, jakby z bólem głowy. Nie jest on bardzo silny. To raczej dyskomfort, wrażenie ciężkości i przytłumienia. Po kilku godzinach uczucie mija samoistnie. Jaka może być przyczyna bólu? Joanna, 45 lat.

Jeżeli dolegliwości pojawiają się po nocy i ustępują same, radzę przede wszystkim zadbać o komfort snu. Często takie poranne bóle głowy występują, gdy śpimy przy zamkniętych oknach. Zbyt mała ilość świeżego powietrza, czyli większa ilość dwutlenku węgla w pomieszczeniu, powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych i w konsekwencji bóle głowy zwane naczyniopochodnymi.

Innym powodem dolegliwości mogą być kłopoty z szyjnym odcinkiem kręgosłupa (np. zmiany zwyrodnieniowe). Wówczas problem pogłębia się, gdy śpimy na zbyt wysokiej poduszce albo zbyt miękkim materacu. Warto zacząć od zmiany poduszki, np. na ortopedyczną.

Reklama

Dr n. med. Marzena Gajewska, lekarz rodzinny

Świat & Ludzie
Więcej na temat:Joanna | "Joanna" | dr | przyczyna

Zobacz również

  • Gdy wstaję rano, mam zawroty głowy. Robi mi się ciemno przed oczami, zalewają mnie poty. To po chwili mija, ale bardzo się martwię. Co to może być? Eleonora z Wojsławic więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.